Dátum:
Rubrika:
Nezaradené
Tagy:

Gotická cesta otvorená 2016

Pod týmto názvom organizuje Občianske združenie Gotická cesta prezentáciu kostolov a pamiatok v štítnickej doline. Obec Štítnik a Občianske združenie Concordia pozývajú na sprievodnú akciu Štítnické hradné hry, ktorá sa uskutoční v sobotu 13. augusta v priestoroch národnej kultúrnej pamiatky vodného hradu v Štítniku.

V čase od 10.00 do 16.00 hod. budú v tento deň pre návštevníkov prístupné okolité kostoly so vzácnymi freskami, barokovými oltármi a iným cenným zariadením.

Okrem ústredného štítnického kostola to budú kostoly v blízkych obciach Ochtinej, Koceľovciach, Roštári, Markuške, Brdárke a Slavošovciach, kde o ich vzácnych interiéroch poinformujú študenti Obchodnej akadémie v Rožňave z odboru cestovného ruchu.

Je to jedinečná príležitosť pozrieť si tieto vzácne pamiatky a ich umelecké diela zvnútra.

O. z. Gotická cesta pozýva na výlet do okolia Štítnika so svojimi deťmi a príbuznými či už autom alebo na bicykli dopriať si jedinečný zážitok uvidieť diela starých majstrov umenia.

Tešíme sa na vás! Príďte. Do Slavošoviec a Ochtinej sa dá dostať aj historickým motoráčikom. Objednávku jazdy nájdete na www.khkv.sk.