Dátum:
Rubrika:
Aktivity, Novinky
Tagy:
, ,

Pozývame Vás: Deň architektúry na Gotickej ceste

Združenie Gotická cesta sa tento rok zapája do medzinárodného podujatia DA_Deň architektúry. Prichystali sme pre Vás zaujímavý a pomerne netradičný program – prehliadku troch rôznorodých, no hodnotných pamiatok v málo známom kúte Gemera.

Podujatie sa uskutoční v sobotu 5. októbra 2019.

Navštívime:

14.00 Coburgovský kaštieľ v Jelšave, impozantná baroková stavba v centre Jelšavy sa po rokoch chátrania prebúdza k životu. Toto charizmatické bežne neprístupné miesto si budete môcť prejsť, a vypočuť si pritom výklad o jeho histórii.

16.00 Evanjelický kostol v Magnezitovciach, pre Gemer netradičná modernistická stavba z roku 1933. V interiéri skrýva vzácny barokový oltár o dvesto rokov starší ako samotný kostol.

17.00 Koprášsky viadukt a Koprášsky tunel, železničné stavby z roku 1941, súčasť takzvaných „Gemerských spojok“, nikdy nedostavaného železničného spojenia Gemera so zvyškom Slovenska z obdobia maďarského záboru juhu Slovenska po Viedenskej arbitráži.

Sprevádzať Vás budú dobrovoľníci zo združenia Gotická cesta, podujatie nie je spoplatnené, doprava je individuálna. Tešíme sa na Vašu účasť.