Dátum:
Rubrika:
Novinky
Tagy:

Interaktívna mapa

Toto obdobie turistike veľmi nepraje, ale aspoň nám umožnilo dokončiť odloženú prácu. Preto vám teraz po tlačenej mape Gotickej cesty prinášame aj jej online verziu. Na prehľadnej interaktívnej mape Gotickej cesty nájdete aj ďalšie pamiatky a zaujímavosti Gemera a Malohontu.

Mapa funguje cez Google Maps. Nájdete ju v hornom menu našej stránky alebo tu. Môžete si ju otvoriť aj v samostatnom okne – kliknutím na symbol v jej pravom hornom rohu alebo tu.

Keďže sú Gemer a Malohont regióny s vysokou koncentráciou pamiatok aj prírodných krás, v mape vám okrem kostolov Gotickej cesty prinášame aj iné zaujímavosti: ďalšie pozoruhodné kostoly, hrady, kaštiele, ruiny kláštorov, jaskyne, prírodné atrakcie, technické pamiatky, synagógy, židovské cintoríny, múzeá, pamätné domy. Pre väčšiu prehľadnosť si môžete v legende mapy vypínať a zapínať jednotlivé kategórie podľa toho, čo vás zaujíma.

Kaštiele a jaskyne regiónu sme pre ich veľký počet nemohli do mapy zaradiť všetky. Snažili sme sa vybrať najmä tie turisticky zaujímavé (napriek tomu, nie do všetkých jaskýň v mape je možný vstup). Ak vás zaujme konkrétna pamiatka, kliknutím na ikonku si k nej môžete zapnúť navigáciu. Z miest, ktoré sme navštívili, vám v mape prinášame fotografie, ktoré si môžete kliknutím zväčšiť, fotografie ďalších miest budeme postupne dopĺňať.

V tomto období radšej ostaňme zodpovedne doma, aby sme sa čo najskôr mohli vrátiť do bežného života. Zatiaľ môžete Gemer a Malohont spoznať cez našu mapu a naplánovať si výlety na čas, až skončia obmedzenia.