Dátum:
Rubrika:
Aktivity, Gotická cesta otvorená, Novinky, Terra Incognita

O freskách po zotmení, Rožňavským okruhom cez deň – Gotická cesta otvorená 2023

Gotická cesta otvorená 2023 sa začala už v piatok 11.8. dvomi večernými sprevádzaniami spolu s vystúpeniami Kompánie z Turca v štítnickej bazilike.

V sobotu 12.8. sa otvorili brány stredovekých kostolov rožňavského okruhu: v Lipovníku, v Krásnohorskom Podhradí, v katedrále v Rožňave, v Henckovciach, vo Vyšnej Slanej a v Dobšinej. Súčasťou podujatia bola aj huta Etelka v Nižnej Slanej. Jednotlivé lokality navštívili dva nami zorganizované autobusy, iné autobusy aj množstvo individuálnych návštevníkov. V Dobšinej vystupovala Kompánia z Turca a večer vyvrcholil koncertom Robert Pospiš & Martin Sillay s Romanom Harvanom a Věrou Raškovou.

Ďakujeme všetkým, ktorí sa spolu s nami podieľali na príprave a realizácii podujatia, všetkým ochotným farárom a kostolníkom, ďakujeme hudobníkom a Kompánia z Turca. Ďakujeme našim sponzorom a partnerom: SNM – Múzeum Betliar: kaštieľ Betliar, hrad Krásna Hôrka, Gemerský seniorát ECAV na Slovensku, Biskupstvo Rožňava, Geopark Malé Karpaty – OZ Barbora, Mesto Dobšiná, obec Henckovce, Cirkevný zbor ECAV na Slovensku Dobšiná, CZ ECAV Štítnik, Cirkevné zbory ECAV Vyšná Slaná a Rejdová, Bufet Grajnár a Čierne diery.

Podujatie sa konalo s finančnou podporou Košický samosprávny kraj v rámci programu Terra Incognita. Ďakujeme, Košice Región.

Gotickou cestou vás sprevádzali Peter Palgut, David Raška, Michal Augustovič, Norbert Mogyorósi, Mirka Mogyorósi, Viki Mračková, Agnes Mračková, Kryštof Kratochvíl, Peter Lukáč, Magdaléna Lukáč Kováčová, Vlado Ondrejovič, Juraj Gregorek, Patrik Baxa, Sebastián Pál-Baláž, Kristína Kerekešová, Viktor Brádňanský, Michal Kiča, Dominika Homoliaková, Samuel Burda, Lukáš Patera, Dávid Lelovics a Magdaléna Gajdošová.

 

 

Podujatie bolo podporené Košickým samosprávnym krajom v programe Terra Incognita.