Dátum:
Rubrika:
Konferencia
Tagy:

Pozvánka na Konferenciu 30. – 31. 8. 2018

Pozývame Vás na odbornú konferenciu „Najnovšie poznatky z výskumov stredovekých pamiatok na Gotickej ceste“, ktorú po úspešných ročníkoch 2014 a 2016 v spolupráci s Pamiatkovým úradom SR pripravuje naše občianske združenie Gotická cesta na 30. – 31. 8. 2018.

Prvý deň prebehnú prezentácie reštaurátorov, pamiatkarov a historikov v budove starej rožňavskej radnice na námestí. Cieľom konferencie je sprístupniť odborné poznatky z výskumov pamiatok širokej verejnosti, preto sa neobávajte prísť. Je to pre všetkých, ktorí majú záujem. Je to otvorené podujatie. Ak Vás zaujali z programu len niektoré prednášky, príďte si vypočuť len tie. V tomto termíne sú prázdniny, takže môže prísť aj študujúca mládež, ktorá má záujem o históriu a kultúrne dedičstvo.

Druhý deň spoločne navštívime najvýznamnejšie malohontské stredoveké kostolíky v rámci autobusovej exkurzie. Autobus na exkurziu je predbežne plný, náhradníci sa môžu prihlásiť na gotickacesta@gmail.com, je však možné pridať sa aj vlastným autom a nasledovať autobus.

Podujatie uzatvárame diskusným večerom s koncertom v bývalom františkánskom kláštore v Rožňave, o ktorom informujeme na tejto našej webstránke v samostatnom príspevku. Vstup je voľný.

Na Konferenciu sme získali finančné prostriedky z Ministerstva kultúry SR.

Tešíme sa na stretnutie!